bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2016
  • 11 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2540

Tydzień Kultury Beskidzkiej: Folkowy świat w Galerii Sfera

Za nami:

Do piątku 12 sierpnia w Galerii Sfera zobaczymy pokazy zespołów folklorystycznych z całego świata. Dzięki prezentacjom w ramach 53. Tygodnia Kultury Beskidzkiej przeniesiemy się jeszcze między innymi do Czarnogóry, czy francuskiej Normandii. Darmowe występy startują zawsze o godz. 16:00 w Galerii Sfera

Folkowy świat w Galerii Sfera · fot. Galeria Sfera


- Aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym naszego regionu, dlatego w najbliższych dniach chcemy zaprosić mieszkańców i turystów na niezwykłą wyprawę do krainy tradycji i folkloru - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. - W każde popołudnie w Sferze do 12 sierpnia na wszystkich zainteresowanych czeka artystyczna podróż i spotkanie z kulturą oraz zwyczajami takich krajów jak Czarnogóra, Francja, czy Meksyk. Będzie to możliwe w ramach jedynych w naszym mieście prezentacji 53. Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Wszystkie pokazy rozpoczynają o godz. 16:00 we foyer na terenie Galerii II. Na dobry początek mieszkańcy Podbeskidzia zobaczyli już tajemnice bułgarskiego folkloru. W poniedziałek 8 sierpnia wystąpił zespół Odessos z Warny. Dzień później w niezwykłą podróż za ocean zabrał nas Corazon de Jalisco z meksykańskiej Guadalajary. Środowa przygoda z folklorem to z kolei wyprawa do słonecznej Czarnogóry. Tajniki folkloru tego niewielkiego kraju poznamy podczas pokazu Crevena Stijena z Podgoricy. Następnie w czwartek, 11 sierpnia, w ramach europejskiej przygody zawędrujemy do Francji, gdzie przekonamy się na własne oczy czym zaskoczy nas zespół Le Point D’Alencon z Damigny w Normandii. Na zakończenie bielskich występów w ramach 53.Tygodnia Kultury Beskidzkiej, 12 sierpnia, zaprezentuje się w Sferze równie intrygująca ukraińska formacja Gorgany ze Lwowa.

Galeria Sfera jest partnerem strategicznym 53. Tygodnia Kultury Beskidzkiej, w ramach którego występy zespołów folklorystycznych odbywają się między innymi w Wiśle, Szczyrku, czy Makowie Podhalańskim. Współpraca z tym ważnym projektem dotyczącym dziedzictwa kulturowego regionu odbywa się nieustająco od 15 lat. Sfera angażuje się także w wiele projektów kulturalnych Podbeskidzia. Wśród nich są między innymi jeden z najważniejszych europejskich festiwali - Bielska Zadymka Jazzowa, a także międzynarodowy Foto Art. Festival, w ramach którego wnętrza przy Mostowej 5 stają się jedną z przestrzeni ekspozycyjnych.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.