bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 9811

Bezrobocie rekordowo niskie. W Bielsku-Białej tylko 3,7%!

Stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu br. wyniosła 8,6 proc. - wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny. W mieście Bielsku-Białej stopa bezrobocia wyniosła zaledwie 3,7 proc. Tak dobrego wyniku nie było od wielu lat!

- Lipiec to kolejny miesiąc spadku bezrobocia. Tak dobrego wyniku nie było od 25 lat. Liczba bezrobotnych w końcu lipca br. była o 223,7 tys. osób niższa niż przed rokiem. To spadek o 14,1 proc. - powiedział Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Stopa bezrobocia w skali kraju w lipcu br. była o 1,4 punktu procentowego niższa niż w lipcu ub. roku (8,6 proc. w porównaniu do 10 proc.). Niższy poziom wskaźnika bezrobocia (8,4 proc.) odnotowano w czerwcu 1991 r., a więc 25 lat temu. Bezrobocie spadło we wszystkich województwach. Najbardziej (o 0,3 punktu ) w województwie pomorskim oraz w województwie warmińsko-mazurskim, a więc tam, gdzie od lat bezrobocie utrzymuje się na najwyższym poziomie. Najniższa stopa bezrobocia (na poziomie 5,3 proc) utrzymuje się w województwie wielkopolskim, najwyższa w województwie warmińsko-mazurskim (14 proc.).

Rekordowa niska stopa bezrobocia rejestrowanego odnotowano na koniec czerwca również w Bielsku-Białej. W tutejszym urzędzie pracy było zarejestrowanych 3,8 tys. bielszczan, co przełożyło się na bezrobocie na poziomie 3,7 proc. Tylko dwa miasta w województwie śląskim - Katowice i Tychy - mają niższy wskaźnik bezrobocia (kolejno 3,2 proc i 3,7 proc).

Liczba bezrobotnych w skali kraju na koniec lipca 2016 roku wyniosła 1,362 mln osób i w porównaniu do czerwca 2016 roku spadła o 30,5 tys. osób. Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w lipcu br. wyniosła 127,2 tys.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.