bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 6587

KOD Podbeskidzie rozwiesza klepsydry. Nie wszędzie się da

W Bielsku-Białej i innych miastach regionów pojawiły się plakaty KOD Podbeskidzie żegnające demokrację, wolność oraz prawa obywatelskie w związku z przeforsowaniem przez PiS nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, wydrukowane w formie klepsydr.

klepsydry
Klepsydry KOD-u w Olszówce · fot. KOD Podbeskidzie


Plakaty-klepsydry nie zawisły w Skoczowie. - Dysponent słupów ogłoszeniowych w tym mieście na polecenie burmistrza odmówił rozlepienia plakatów argumentując, że naruszają dobre obyczaje oraz godzą w powagę Urzędu Miasta - tłumaczy Przemysław Jakimowicz, rzecznik prasowy KOD Podbeskidzie.

KOD prowadzi korespondencję z Urzędem Miasta usiłując wyjaśnić przyczyny odmowy rozlepienia plakatów. - Otrzymaliśmy już kilka różnych wersji wyjaśnień przyczyny odmowy zarówno od dysponenta słupów (ZDM) jak i burmistrza. Żadna z nich nie zawiera podstaw prawnych odmowy. Dlatego zamierzamy w najbliższy piątek osobiście wybrać się pod Urząd Miasta Skoczowa i spytać władze miejskie dlaczego akurat w tym mieście odmawia się obywatelom swobody wyrażania swoich poglądów - dodaje rzecznik prasowy KOD Podbeskidzie.

Protest odbędzie się na skoczowskim Rynku przed siedzibą Urzędu Miasta 5 sierpnia 2016 r. o godz. 11:00.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.