bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2016
  • wyświetleń: 2885

Efekty poniedziałkowej nawałnicy: zalane piwnice, garaże i domy

W poniedziałek w wyniku intensywnych opadów deszczu od godziny 16 do 19 strażacy interweniowali 13 razy. Większość zdarzeń dotyczyła konieczności udrożnienia przepustów drogowych, które w wyniku nawałnic zostały zatkane przez gałęzie i inne pozostałości roślinne.

Strażacy udrażniali przepusty głównie w Bielsku-Białej przy ulicy Pieczarkowej, Nad Potokiem, Ks. Stanisława Brzóski i Kolejowej. Ratownicy wypompowywali również wodę z zalanych piwnic i garaży.

W Hecznarowicach woda zalała piwnice w dwóch domach mieszkalnych. Strażacy najpierw wypompowali wodę z części rozlewiska powstałego po burzy, a następnie kiedy woda opadła nie zagrażając już domostwom, wypompowano zalane piwnice. Na miejsce przybył sołtys, a także przedstawiciele gminy.

W Wilkowicach silny wiatr naderwał poszycie dachu budynku jednorodzinnego mieszczącego się przy ulicy Wyzwolenia. Naderwaną część papy przybito gwoździami do drewnianych elementów konstrukcji dachu.

new / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.