bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2016
  • 1 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 14955

Obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - zdjęcia

W poniedziałek 1 sierpnia w Bielsku-Białej odbyły się uroczystości związane z 72. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Na placu Bolesława Chrobrego pamięć o heroicznej walce z 1944 roku uczciło kilkuset bielszczan.

72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - 01.08.2016 · fot. bielsko.info


Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16:30. Były zakazane piosenki, krótki zarys historyczny Powstania Warszawskiego, godzina "W" oraz hymn państwowy. Niestety zabrakło zapowiadanej inscenizacji walk powstańczych. - W związku z pomyłką, która nastąpiła w Miejskim Zarządzie Dróg polegającą na wydaniu pozwolenia na postawienie namiotu na Placu Chrobrego przez ostatni weekend, rekonstrukcja historyczna jest niemożliwa do wykonania. Pozostałe punkty uroczystość pozostają bez zmian - argumentowali członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Beskidy". Namiot, o którym mowa, będzie częścią instalacji "Squash na Chrobrym".

Po uroczystościach na placu Bolesława Chrobrego część uczestników pojechała na cmentarz parafii NMP Królowej Świata na Błoniach, gdzie złożono kwiaty i znicze. Wcześniej od 10:00 do 16:30 na placu Wojska Polskiego trwała akcja krwiodawstwa.

Organizatorami uroczystości byli: GRH Beskidy, Obóz Narodowo-Radykalny Bielsko-Biała, Stowarzyszenie Aktywnych Polaków oraz Strzelecki Obwód Piechoty Górskiej.

Zapis relacji na żywo

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.