bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2016
  • wyświetleń: 2225

Policja przekazała zabawki i gry dla małych pacjentów szpitala - zdjęcia

Przeszło dwieście maskotek, kredki, kolorowanki i gry trafiły dzisiaj w ręce małych pacjentów bielskiego Szpitala Pediatrycznego oraz wychowanków Pogotowia Opiekuńczego, Domu Dziecka i Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Wszystko za sprawą gości, którzy swoją obecnością uświetnili uroczyste obchody Święta Policji w bielskim garnizonie i szczodrze odpowiedzieli na prośbę Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusza Matusiaka, aby zamiast kwiatów ofiarować pluszaki.

Policja przekazała zabawki i gry dla małych pacjentów szpitala · fot. KMP Bielsko-Biała


Szef bielskiego garnizonu odwiedził dzisiaj pacjentów i wychowanków bielskich placówek. Jak podkreślił: - Dla wszystkich stróżów prawa dzieci są najważniejszymi istotami na świecie. Cieszę się, że mogę dziś w imieniu naszych gości, którzy z okazji Święta Policji, tak hojnie odpowiedzieli na prośbę, aby zamiast kwiatów ofiarować pluszaki, wręczyć te upominki. Każdy uśmiech, który pojawia się na twarzy dziecka, nieraz pomimo bólu i cierpienia, sprawia nam ogromną radość i satysfakcję.

Pluszaki, kredki, kolorowanki i gry planszowe trafiły dzisiaj w ręce małych pacjentów bielskiego Szpitala Pediatrycznego oraz wychowanków Pogotowia Opiekuńczego, Domu Dziecka i Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Wizyta była też doskonałą okazją do spotkania i wymiany doświadczeń z dyrekcją tych placówek: mgr Małgorzatą Malinowską z bielskiego POIK-u oraz mgr Małgorzatą Maderak - Hoza z Pogotowia Opiekuńczego w Bielsku-Białej.

- Zawsze bardzo nas cieszą tego typu akcje. Odbywają się one głównie z myślą o pacjencie, a trzeba pamiętać, że nasi pacjenci to często bardzo małe dzieci. Dla nich każde urozmaicenie szpitalnego pobytu jest ważne - powiedział w czasie spotkania z pacjentami i ich rodzicami Zastępca Dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej mgr Czesław Kapała, który korzystając z okazji złożył na ręce szefa bielskiego garnizonu życzenia z okazji Święta Policji dla wszystkich bielskich policjantów oraz podziękował za dotychczasową współpracę.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.