bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2016
  • wyświetleń: 11152

Pożar na terenie ZGO. Spłonęła część infrastruktury sortowni śmieci!

14 zastępów straży pożarnej gasiło dziś rano pożar, który wybuchł na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej.

pożar ZGO
Pożar na terenie ZGO. Spłonęła część infrastruktury sortowni śmieci! · fot. Maciek / Bielskie Drogi


O godzinie 4.48 oficer dyżurny stanowiska kierowania straży pożarnej odebrał zgłoszenie od portiera zakładu o pożarze na terenie hali sortowni o powierzchni ok. 100 m x 40 m. Paliło się na ok. ¼ powierzchni hali. Na miejsce wysłano 14 jednostek straży pożarnej, w tym dwie drabiny mechaniczne.

Z ustaleń dowódcy wynikało, że paliły się kontenery wypełnione odpadami wraz z znajdującą się nad nimi infrastrukturą służącą do sortowania śmieci. Celem dotarcia do źródła ognia zdemontowano bramy do hali i przy użyciu samochodów ciężkich kontenery zostały wyciągnięte na zewnątrz oraz dogaszone przez strażaków.

Konstrukcja hali została zachowana, jednakże w wyniku oddziaływania termicznego została w niektórych miejscach odkształcona. W wyniku pożaru na szczęście nikt nie ucierpiał. Na miejscu trwają prace rozbiórkowe.

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.