bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2016
  • 22 lipca 2016
  • wyświetleń: 11907

Wybrano wykonawcę przebudowy ulicy Międzyrzeckiej - wideo

Kilka dni temu poznaliśmy wykonawcę przebudowy ulicy Międzyrzeckiej. W ostatni dzień sierpnia upływa natomiast termin składania ofert w przetargu na rozbudowę ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej."Rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 942 w Bielsku-Białej", na którą składa się przebudowa ulic Międzyrzeckiej i Cieszyńskiej, to jedna z największych dotychczasowych inwestycji drogowych w stolicy Podbeskidzia. Szacunkowy koszt zadania wynosi 235 mln złotych. 85 procent tej kwoty ma pochodzić z funduszy unijnych.

W pierwszej połowie lipca Miejski Zarząd Dróg wybrał wykonawcę pierwszej części inwestycji - przebudowę ulicy Międzyrzeckiej. Wybrano ofertę złożoną przez konsorcjum Eurovia Polska i Eurovia C.S, które zadeklarowało wykonanie zadania za 27,5 mln złotych. Prace maja rozpocząć się jeszcze we wrześniu. Termin ukończenia przebudowy ulicy Międzyrzeckiej to 20 miesięcy od czasu rozpoczęcia robót.

Trwa postępowanie przetargowe na rozbudowę ulicy Cieszyńskiej. Termin otwarcia ofert przekładano już cztery razy. Pierwotnie miało to nastąpić 1 czerwca, jednak ze względu na duży zakres inwestycji i pytania od potencjalnych wykonawców, termin przesunięto na 31 sierpnia 2016 roku. W tym przypadku wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 28 miesięcy na wykonanie robót.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.