Wiadomości

  • 15 lipca 2016
  • 19 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 5994

Letnia Scena Sfery: koncert Beltaine - Irlandia w sercu Podbeskidzia

Za nami:

Czy można zakochać się w muzyce z Irlandii? Jak dźwięki z zielonej wyspy mogą poprawić nastrój? Będzie się można o tym przekonać już 19 sierpnia podczas Letniej Scenie Sfery.Zapraszamy na odbycie niezwykłej podróży przez muzykę, której brzmienia nawiązują do dźwięków irlandzkich - mówi Grzegorz Chudy, wokalista Beltaine, zespołu który zaprezentuje się
w najbliższy piątek w Bielsku-Białej. - Dla melomanów przygotowaliśmy utwory inspirowane ogólnie ujmując kulturą celtycką - głównie irlandzką i bretońską. Tradycja jest jednak tylko inspiracją, dlatego też koncert pełen będzie również dźwięków znanych miłośnikom innych brzmień jak np. alternatywa czy elektronika. Z całą pewnością przeniesiemy wszystkich słuchaczy do krainy pełnej przyjemnych wibracji, przy których miło wszyscy rozpoczną weekend - dodaje Grzegorz Chudy.

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej. Jego twórczość trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla artystów jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentują i zacierają granice między tradycją a nowoczesnością.

Formacja powstała w 2002 r. w Katowicach. Ich znakiem rozpoznawczym są żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej, bo na swoim koncie mają również występy w wielu krajach Europy oraz w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie. W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę „Irish Music Award” w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association. Czym zjednają sobie serca naszej publiczności? Warto przekonać się na własne uszy już 19 sierpnia na Placu Bolka i Lolka. Początek koncertu o godz. 19:30. Wstęp bezpłatny.

Letnia Scena Sfery to projekt realizowany od 7 lat przez Galerię Sfera. To swoisty wakacyjny prezent dla mieszkańców i turystów odwiedzających Podbeskidzie, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych i uznanych polskich artystów na specjalnej scenie, która powstaje na przy Placu Bolka i Lolka przed Galerią II. Do tej pory w ramach wakacyjnych spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres i Mezo. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj