
Wiadomości
- 5 sierpnia 2016
- wyświetleń: 4939
Letnia Scena Sfery: Mikromusic - alternatywne inspiracje muzyczne
Za nami:
Czas na wakacyjne spotkania z muzyką alternatywną. Na niezwykłą podróż przez najróżniejsze gatunki zapraszamy już 5 sierpnia. Wtedy na Letniej Scenie Sfery pojawi się Mikromusic.
- Po spotkaniach z hip-hopem, popem czy kubańskimi rytmami tym razem zapraszamy na alternatywne inspiracje muzyczne - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. Na Placu Bolka i Lolka w ramach Letniej Sceny Sfery zaprezentuje się w najbliższy piątek zespół Mikromusic, słynący z trip hopowych aranżacji, w których rozbrzmiewają również jazzowe nuty.
Mikromusic działa już od niemal 15 lat. Na swoim koncie mają także status finalistów na krajowym festiwalu polskiej piosenki w Opolu na koncercie Debiutów. Ten zespół muzyczny mocą̨ swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzy niepowtarzalny mikroklimat, budując szczególną więź z publicznością. Na swoim koncie mają nominację do prestiżowych nagród Camerimage oraz produkcję muzyki do czesko-słowackiej produkcji kinowej „Konfident” oraz spektaklu muzycznego „Trzy wesołe krasnoludki” do słów Brzechwy dla Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Liderką jest Natalia Grosiak: utalentowana wokalistka, tekściarka i kompozytorka. Śpiewa zarówno jazz, jak też swobodnie porusza się w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej.
Czym oczarują mieszkańców Podbeskidzia? Przekonamy się 5 sierpnia na Placu Bolka i Lolka. Wstęp na Letnią Scenę Sfery jest darmowy. Początek koncertu o godz. 19:30.
Letnia Scena Sfery to projekt realizowany od 7 lat. To swoisty wakacyjny prezent dla mieszkańców i turystów odwiedzających Podbeskidzie, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych, a także uznanych polskich artystów. Do tej pory w ramach wakacyjnych spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi Julia Marcell, Maciej Maleńczuk, Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres i Mezo. Podczas kolejnych występów w ramach Letniej Sceny Sfery zaprezentują się: Kasa Chorych (12 sierpnia), Beltaine (19 sierpnia), a na zakończenie Voo Voo (26 sierpnia).
Galeria Sfera angażuje się także w wiele projektów kulturalnych Podbeskidzia. Wśród nich są jeden z najważniejszych europejskich festiwali - Bielska Zadymka Jazzowa, międzynarodowy Tydzień Kultury Beskidzkiej, czy międzynarodowy Foto Art. Festival, w ramach którego wnętrza przy Mostowej 5 stają się jedną z przestrzeni ekspozycyjnych.
ZOBACZ TAKŻE

[FOTO] Muzyczna podróż bez granic - koncert KROKE oczarował publiczność

Tylko na bielsko.info#AktywnaŚroda z bielsko.info - wycieczka na dobry początek majówki

Bielsko-Biała w trójwymiarze. Nasze miasto z aktualizacją Google Maps

27 kwietniaNatalia Kukulska z koncertem promującym album „Dobrostan”

[FOTO] Dżem w Bielsku-Białej - legenda na scenie, magia w powietrzu

14 maja„Upiór w operze” i organy kinowe w BCK - widowisko, jakiego jeszcze nie było
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.