Wiadomości

  • 12 lipca 2016
  • 15 lipca 2016
  • wyświetleń: 2960

Letnia Scena Sfery: hip-hopowy piątek na placu Bolka i Lolka

Za nami:

W najbliższy piątek na Letniej Scenie Sfery wystąpią Bob One i Bas Tajpan. Ich muzyka to połączenie reggae, hip-hopu i dancehallu.

Bob One i Bas Tajpan
Bob One i Bas Tajpan · fot. materiały prasowe


- Ten występ to ukłon szczególnie w stronę naszych młodych klientów - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. - Bob One i Bas Tajpan byli wskazywani jako artyści, których mieszkańcy Podbeskidzia chcieliby usłyszeć w ramach naszego letniego projektu. Właśnie dlatego zaprosiliśmy ich do współpracy. Mam nadzieję, że ten wyjątkowy duet zdecydowanie oczaruje wszystkich słuchaczy - dodaje dyrektor Sfery.

Bas Tajpan, to wokalista i autor tekstów, pochodzący z Dąbrowy Górniczej. Jego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90. Pojawił się na albumach producenckich IGS-a i w solowym projekcie Gutka "Mustafari". W 2007 roku razem z Miuoshem założył projekt Fandango Gang, który zaowocował albumem o tym samym tytule. Bas Tajpan ma też na koncie solowe płyty i liczne koncerty. Współpracował z takimi wykonawcami jak DJ Feel-X, Grubson, Bakshish, East West Rockers czy Jamal. Z kolei Bob One to raper pochodzący Katowic. Zadebiutował w 2001 roku z kolektywem Rainbow Hi-Fi, a później dołączył do częstochowskiego sound systemu Rub Pulse. Pierwszy solowy album "Jeden" wydał w 2008 r.

Nagrywał wspólne utwory m.in. z Hemp Gru, Tabu czy z Junior Stress. Bob One to także producent - sam tworzy swoje podkłady, z których często korzysta również Bas Tajpan. W 2013 roku raper wydał solowy album "Twój ruch", który zdobył status złotej płyty. Artyści są świetnymi muzykami nie tylko osobno, ale także tworzą bardzo zgrany duet. W 2012 roku nagrali "Wszystko na sprzedaż". Ich muzyka to połączenie reggae, hip-hopu i dancehallu, którym raczą uczestników Reggaelandu, a także słuchaczy podczas Letniej Sceny Sfery. Jak wypadną w bielskiej przestrzeni, przy Placu Bolka i Lolka? Przekonamy się o tym już w najbliższy piątek, 15 lipca o godz. 19:30. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.Letnia Scena Sfery to projekt realizowany od 7 lat. To swoisty wakacyjny prezent dla mieszkańców i turystów odwiedzających Podbeskidzie, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych i uznanych polskich artystów. Do tej pory w ramach wakacyjnych spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres i Mezo.

Podczas kolejnych występów w ramach Letniej Sceny Sfery zaprezentują się: Julia Marcell (22 lipca) i Tripulacion Cubana (29 lipca).

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj