bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2016
  • wyświetleń: 3161

Zebrali 450 tys. podpisów w obronie nienarodzonych. Trafiły do Sejmu

Do Sejmu RP trafiło około 450 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zabraniającej całkowicie aborcji. W akcję zbierania podpisów pod projektem koordynowanym przez Fundację Pro -prawo do życia włączyli się także młodzi ludzie z diecezji bielsko-żywieckiej, którzy wspólnie z innymi wolontariuszami ze Śląska zawieźli 24 tys. podpisów z regionu do Warszawy.

Pikieta Narodowców w obronie życia - 24.03.2016
Pikieta w obronie życia w Bielsku-Białej - 24.03.2016 · fot. bielsko.info


Na terenie Śląska Cieszyńskiego ostatnia zbiórka podpisów pod projektem ustawy "Stop Aborcji" odbyła się 4 lipca w Ustroniu. Jak relacjonują wolontariusze, do stolika z listami do podpisu podchodziły osoby, które do tej pory nie zdążyły poprzeć inicjatywy chroniącej życie od poczęcia. - Serce rosło, kiedy przechodnie przystawali, spoglądali na plakat i wstrząśnięci tym, co widzą decydowali się chronić nienarodzone dzieci przed śmiercią - podkreślili na Facebooku.

- Projektem zajmą się teraz posłowie. Nie oznacza to jednak, że kampania społeczna w obronie dzieci nienarodzonych zostanie zakończona - zapowiedział Mariusz Dzierżawski z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji".

W czasie kampanii antyaborcyjne pikiety obrońców życia odbyły się m.in. w Bielsku-Białej, Ustroniu, Wiśle, Cieszynie i Andrychowie. Zorganizowano także kurs pro-life. Podpisy zbierano podczas Marszów dla Życia i Rodziny w Cieszynie, Bielsku-Białej i Oświęcimiu, a także podczas uroczystości na Kaplicówce w Skoczowie.

Fundacja Pro-prawo do życia działa w 44 komórkach lokalnych. - Naszym celem jest budzenie sumień poprzez pokazywanie prawdy, a także zmiana prawa na takie, które będzie chronić życie każdego nienarodzonego dziecka - podkreślają obrońcy życia.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.