bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2016
  • wyświetleń: 4804

Bielscy policjanci skonfiskowali nielegalne papierosy i tytoń

Blisko 1700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniową zabezpieczyli policjanci z bielskiego samodzielnego pododdziału prewencji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Katowicach. Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie nielegalnej kontrabandy.

Wieczorem na ulicy Sobieskiego policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierującego renaultem thalią. Mieli nosa, bo w czasie przeszukania samochodu odnaleźli blisko 1700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz 140 gramów krajanki tytoniowej.

Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonego towaru naraziłoby Skarb Państwa na ponad 130 tys. straty. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali dwóch właścicieli nielegalnej kontrabandy. 31-letni bielszczanin i jego 22-letni wspólnik są już po zarzutach. Odpowiedzą za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co mogą trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą im też dotkliwe kary finansowe.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.