bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2011
  • 13 listopada 2011
  • wyświetleń: 6720

Uczniowie o uzależnieniach

W 2011 roku Urząd Miejski w Bielsku-Białej już po raz 16. zorganizował konkurs plastyczny o tematyce uzależnień, adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Bielska-Białej.

Reklama

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiły 23 szkoły podstawowe (nr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 11, 13, 17, 18, 22, 25, 26, 27, 28, 29, 31, 36, 37, 38 oraz Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego BBTS i Społeczna Szkoła Podstawowa Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego).

Z ww. szkół na konkurs zostało nadesłanych ogółem 170 prac, w tym 83 prace na temat „Papierosy szkodzą zdrowiu”, który był przeznaczony dla uczniów klas od I do III oraz 87 prac na temat „Narkotykom - STOP!” - kierowany do uczniów klas od IV do VI.

XVI Konkurs plastyczny o tematyce uzależnień · fot. UM Bielsko-Biała


Prace oceniano w obu zakresach tematycznych, biorąc pod uwagę takie kryteria jak: zgodność pracy z tematem konkursu, siła wyrazu, walory artystyczne i samodzielność wykonania. Laureatami zostali:

w temacie „Papierosy szkodzą zdrowiu”:
I miejsce: Matylda Kołeczek - Szkoła Podstawowa nr 2, kl. 3a;
II miejsce: Zofia Dziula i Maja Guzowska - Społeczna Szkoła Podstawowa Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, kl. 2b;
III miejsce: Karolina Żaczek - Szkoła Podstawowa nr 29, kl. 2c;

Wyróżnienia:
Jakub Usarz - Szkoła Podstawowa nr 1, kl. 3b;
Pola Skroniecka - Szkoła Podstawowa nr 27, kl. 3a.

w temacie „Narkotykom - STOP!”:
I miejsce: Weronika Król - Szkoła Podstawowa nr 4, kl. 5;
II miejsce: Noemi Ochmanek - Szkoła Podstawowa nr 25, kl. 5a; Kamila Bachowska - Szkoła Podstawowa nr 25, kl. 6b;
III miejsce: Małgorzata Hetnał i Wojciech Hetnał - Społeczna Szkoła Podstawowa Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, kl. 4b i kl. 6;

Wyróżnienia:
Roksana Siwek - Szkoła Podstawowa nr 11, kl. 5;
Bartłomiej Klimek i Miłosz Kościelniak - Szkoła Podstawowa nr 29, kl. 6c.

Prace laureatów Konkursu oraz inne wybrane prace (ogółem 79 prac) zostaną zamieszczone na wystawie pokonkursowej w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej, przy ul. Słowackiego 17a. Ekspozycja czynna będzie do 30 listopada.

Uroczyste podsumowanie tegorocznego Konkursu odbędzie się 9 listopada o godz. 1100 w Książnicy Beskidzkiej, z udziałem laureatów Konkursu i pozostałych autorów wyeksponowanych prac - wraz z opiekunami. Laureaci otrzymają nagrody książkowe i dyplomy, a spotkanie zakończy wspólne obejrzenie wystawy.

Prace, które zajęły pierwsze miejsca, jak co roku zostaną oddane do druku, a następnie w formie plakatów będą rozpowszechniane na terenie miasta - w szkołach, placówkach służby zdrowia, autobusach MZK - m.in. z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Narkomanii, który co roku obchodzony jest 26 czerwca oraz Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, obchodzonego w trzeci czwartek listopada.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.