Wiadomości

  • 27 czerwca 2016
  • 3 lipca 2016
  • wyświetleń: 18406

Rusza Letnia Scena Sfery. Gwiazdy zagrają pod galerią handlową

Już 8 lipca wystartuje tegoroczna edycja Letniej Sceny Sfery w Bielsku-Białej. Przy Placu Bolka i Lolka w piątkowe wieczory wakacji usłyszymy między innymi Macieja Maleńczuka, Mikromusic, Voo Voo, czy Julię Marcel.

Letnia scena Sfery
Rusza cykl Letnia Scena Sfery · fot. Sfera


- Letnia Scena Sfery to nasz ukłon w stronę mieszkańców - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. - W piątkowe wieczory chcemy zaprosić ich na spotkania z różnorodną muzyką podczas bezpłatnych koncertów, jakie przez całe wakacje będą rozpoczynać się o godz. 19:30. W tym roku w ramach naszego muzycznego projektu będzie można odkryć niezwykłości jazzu dancingowego, przenieść się w gorące latynoskie klimaty, pobawić się przy optymistycznym reggae, czy wsłuchać się w muzykę alternatywną oraz blues - dodaje dyrektor.

Wakacyjne spotkania przy Galerii Sfera zainauguruje 8 lipca Maciej Maleńczuk z programem "Jazz For Idiots". Tydzień później pojawią się Bob One & Bas Tajpan (hip hop, reggae). 22 lipca panowanie nad Letnią Sceną Sfery obejmie Julia Marcel (alt pop). Ostatni lipcowy występ będzie należeć do Tripulacion Cubana (jazz latina, muzyka tradycyjna). W kolejne piątki sierpnia wystąpią: Mikromusic (muzyka alternatywna), Kasa Chorych (blues), Beltaine (fusion, muzyka irlandzka). Z finałowym koncertem wystąpi 26 sierpnia Voo Voo.

Letnia Scena Sfery to projekt realizowany od 7 lat przez Galerię Sfera. To swoisty wakacyjny prezent dla mieszkańców i turystów odwiedzających Podbeskidzie, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych i uznanych polskich artystów na specjalnej scenie, która powstaje na przy Placu Bolka i Lolka przed Galerią II. Do tej pory w ramach wakacyjnych spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres i Mezo. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj