Wiadomości

  • 27 czerwca 2016
  • wyświetleń: 7127

Strażacy usuwali skutki nawałnic. Łącznie odnotowano 87 zdarzeń

Skutki nawałnicy, która przeszła nad naszym regionem w sobotnich godzinach wieczornych, strażacy usuwali jeszcze w niedzielę. Większość zdarzeń odnotowano w rejonie Czechowic-Dziedzic i w sąsiednich miejscowościach gmin Czechowice-Dziedzice i Bestwina. Nawałnica uszkodziła dachy na czterech budynkach mieszkalnych w Czechowicach-Dziedzicach, Kaniowie, Kozach i Wilkowicach.

zalana droga
Ulica Żywiecka w Bielsku-Białej · fot. Bielskie Drogi


Na ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej oraz na ulicy Bestwińskiej w Czechowicach-Dziedzicach zerwana została linia energetyczna. Sporo było też połamanych i powalonych drzew na jezdnię, chodniki i płoty. W Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Klasztornej drzewo uszkodziło samochód osobowy.

Powalone drzewa spowodowały także utrudnienia w ruchu na Drodze Krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, a zalanie drogi uniemożliwiało przejazd bielską ulicą PCK. W sumie przez dwa dni bielscy strażacy odnotowali 87 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków sobotnich i niedzielnych burz.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.