bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2011
  • wyświetleń: 3282

Policjanci sprawdzali trzeźwość

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili w poniedziałek wzmożone działania pod kryptonimem "Trzeźwość". Podstawowym celem akcji było eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Reklama

Policja, policjant, alkomat, alkohol
fot. Policja


W trakcie prowadzonych działań policjanci kontrolowali nie tylko stan trzeźwości kierowców, ale sprawdzali również dokumenty wymagane przy kontroli drogowej i stan techniczny pojazdów. Blisko 500 skontrolowanych kierowców przebadano na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci wyeliminowali z ruch aż ośmiu pijanych kierowców. Rekordzista - 39-letni bielszczanin kierujący renaultem - miał we krwi prawie 2,5 promila alkoholu. Zatrzymano go po południu na bielskiej ul. Dembowskiego. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności.

W czasie poniedziałkowej akcji policjanci z drogówki rozdawali wzorowym kierowcom breloki z napisem " Prowadzę - jestem trzeźwy" ufundowane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Na zdjęciach - jeden ze skontrolowanych kierowców otrzymuje nagrodę z rąk policjanta za wzorową jazdę.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.