Wiadomości

  • 17 czerwca 2016
  • wyświetleń: 13873

Porywisty wiatr na Podbeskidziu. Kilkadziesiąt interwencji straży

W związku z bardzo silnym wiatrem na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatu bielskiego do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej w piątek do południa wpłynęło ponad 50 zgłoszeń o połamanych konarach drzew, które upadły na jezdnię, uszkodziły samochody lub linie energetyczne.

Wichura na Podbeskidziu - 17.06.2016 · fot. bielsko.info, Bielskie Drogi, gosc


Utrudnienia występowały na na wielu ulicach w Bielsku-Białej. Przed godziną 11.00 policja zamknęła odcinek drogi krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach w kierunku Bielska-Białej. DK1 była zablokowana przez ponad trzy godziny.

Państwowa Straż Pożarna ostrzega przed zagrożeniami jakie towarzyszą wietrznej pogodzie oraz prosi o zachowanie szczególnej ostrożności przez osoby przejeżdżające oraz przechodzące blisko drzew i linii energetycznych, których upadek na ziemię może powodować zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Według ostrzeżenia, które w nocy wydało Centralne Biuro prognoz Meteorologicznych w Krakowie, silny wiatr w Beskidach ma ustać w piątek około godziny 15.00.

Ariel Brończyk, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.