Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2016
  • wyświetleń: 4274

Ukradł piwo warte 1,75 zł i pobił ochroniarza. Grozi mu więzienie

W niedzielę wieczorem policjanci z Komisariatu I oraz II w Bielsku-Białej zatrzymali młodego mężczyznę, który usiłował ukraść piwo warte 1,75 zł. Gdy pracownik sklepu zareagował na próbę wyniesienia alkoholu, pobił go i uciekł. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy sprawca został zatrzymany.

12 czerwca około godz. 21.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie od pracownika sklepu w Bielsku-Białej przy ul. Babiogórskiej dotyczące mężczyzny, który próbował wynieść ze sklepu piwo, a chcąc utrzymać się w jego posiadaniu pobił interweniującego ochroniarza. Jak się okazało 26-latek początkowo chciał zapłacić za alkohol, jednak kasjerka odmówiła sprzedaży z uwagi na widoczny stan nietrzeźwości klienta. Wtedy mężczyzna jak gdyby nigdy nic postanowił wyjść ze sklepu zabierając ze sobą piwo bez płacenia.Sprawca szarpał i uderzał w głowę pracownika ochrony, który próbował go powstrzymać, a następnie uciekł.

Policjantom w wyniku podjętych na miejscu czynności udało się namierzyć i zatrzymać agresywnego klienta. Jak wykazało badanie alkomatem młody mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu we krwi. Spędził noc w policyjnym areszcie, a gdy wytrzeźwiał postawiono mu zarzut kradzieży rozbójniczej za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca jest znany bielskim stróżom prawa, gdyż był już notowany za podobne przestępstwa.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.