REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 5 listopada 2011
  • wyświetleń: 2004

Straszyli nożem i okradali

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zlikwidowali szajkę 17-latków, którzy napadali na przechodniów, grozili im nożami i okradali z wartościowych rzeczy. Pracujący nad sprawą śledczy udowodnili zatrzymanym dokonanie rozbojów, za co grozi im do 12 lat więzienia. Z racji tego, że posługiwali się niebezpiecznymi narzędziami mogą spędzić w zakładzie karnym minimum 3 lata. Policjanci nie wykluczają, że sprawcy mają na swoim koncie więcej takich zdarzeń.

Policja, rozbój
fot. Policja


Sprawcy zostali zatrzymani w efekcie czynności operacyjno - dochodzeniowych. Jak ustalono, dwaj 17-latkowie z powiatu żywieckiego, dokładnie miesiąc temu na ul. Czechowickiej w Bielsku-Białej zaatakowali nożem 14-letniego bielszczanina i jego rówieśnika. Ich łupem padły dwa telefony komórkowe i gotówka w kwocie 50 zł.

Końcem września jeden z nich dopuścił się podobnego zdarzenia. W Bielsku-Białej na ul. Chopina napadł na 14-latka. Przyłożył do szyi ofiary nóż i zażądał wydania wartościowych przedmiotów. Skradł nastolatkowi telefon komórkowy.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do popełnienia tych przestępstw. Dzisiaj o ich dalszym losie rozstrzygnie prokuratura i sąd.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.