bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 czerwca 2016
  • 4 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2117

Złota Trąbka w sobotę zabrzmi w Galerii Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Za nami:

Na czym polega niezwykłość instrumentów dętych i czym fascynują młodych artystów? Będzie się można przekonać o tym podczas bezpłatnych mini-koncertów w Galerii Sfera, które są częścią XIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”. Pasjonatów instrumentów dętych usłyszymy w sobotę, 4 czerwca.

- Bardzo cieszymy się, że możemy zaprosić mieszkańców Podbeskidzia na dwa występy, w których najzdolniejsze zespoły podzielą się swoimi wykonaniami muzycznymi - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. - Tym razem w Galerii Sfera zaprezentują się nasi lokalni młodzi artyści z Ligoty oraz Czechowic-Dziedzic. Mamy nadzieję, że to spotkanie z publicznością przyniesie im wiele motywacji, słuchaczom artystycznych wzruszeń, a nam wszystkim okazji do odkrywania kulturalnego oblicza naszego regionu, w którego rozwój chętnie się angażujemy.

Burzej Bass Band
Burzej Bass Band wystąpi podczas mini-koncertu w Sferze.


Obie prezentacje w Sferze usłyszymy w sobotę, 4 czerwca po zakończeniu parady orkiestr, która wyruszy z bielskiego Rynku. O godzinie 18.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. To 52-osobowa grupa artystów prowadzona przez kapelmistrza Tomasza Janusza, która bierze udział w licznych konkursach i przeglądach muzycznych, także we Włoszech i Francji. Po ich występie, około godziny 18.30 zaprezentuje się zespół Burzej Bass Band, który liczbą koncertów może się równać z doświadczonymi artystami. Bo niemal w każdy weekend dzielą się swoją muzyczną pasją.

Organizatorami XIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” są: Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Bielsko-Biała, Dom Kultury w Kozach, Bielskie Centrum Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej. Galeria Sfera jest partnerem wydarzenia; wspiera także liczne projekty i akcje społeczno-kulturalne naszego regionu. Wśród nich są m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, czy odbywający się w sierpniu Tydzień Kultury Beskidzkiej.

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj