bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2016
  • wyświetleń: 10057

Prezydent Jacek Krywult: nie będzie strefy kibica, bo to potężny koszt

Za dwa tygodnie rozpoczną się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Niestety Urząd Miejski nie zorganizuje miejsca, w którym bielszczanie mogliby wspólnie obejrzeć mecze polskiej reprezentacji. Według prezydenta Jacka Krywulta to zbędny wydatek.

strefa kibica, euro
Strefa kibica podczas Euro 2012 w Pszczynie · fot. pless.pl


Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej radny Maurycy Rodak zapytał prezydenta miasta, czy miasto planuje otworzyć strefę kibica podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. - Moje pytanie jest uzasadnione w związku z zakupem telebimu, który dziś będziemy głosować - mówił radny Maurycy Rodak. Chodzi o dotację celową w kwocie 282 tys. złotych, którą Rada Miejska ma przyznać dla Bielskiego Centrum Kultury na zakup ekranu obrotowego LED.

- Nie będziemy organizować strefy kibica, bo to jest potężny kosz rzędu ponad 250 tys. złotych. Składa się na to kwestia licencji i zabezpieczenia, bo jeżeli ekran ma przekątną powyżej 3 metrów, to jest to już impreza masowa. Nie widzimy powodu, żeby takie pieniądze wydawać. Na dzisiaj jest taka sytuacja, że każdy ma telewizor w domu. Oprócz tego we wszystkich pubach, do których chodzi młodzież, będą transmitowane mecze - mówi Jacek Krywult.

Bielsko-Biała nie jest jedynym miastem, które nie utworzy strefy kibica. Z powodu wysokiej opłaty licencyjnej, którą organizatorzy plenerowych pokazów meczów muszą zapłacić właścicielowi do praw telewizyjnych, z organizacji strefy kibica zrezygnowało wiele miast.

Najbliżej od stolicy Podbeskidzia strefa kibica powstanie w Pszczynie.

strefa kibica, euro
Strefa kibica podczas Euro 2012 w Pszczynie · fot. pless.pl

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.