bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 maja 2016
  • 25 maja 2016
  • wyświetleń: 5268

Wiceminister Stanisław Szwed dziękuje premier za szansę na BDI

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w liście otwartym dziękuje premier Beacie Szydło za decyzję ws. budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, która ma trafić na listę rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad.

Beata Szydło w Pszczynie - 21.09.2015
Beata Szydło i poseł Szwed w Pszczynie - 21.09.2015 · fot. Andrzej Grynpeter


List wiceministra Stanisława Szweda do premier Beaty Szydło ws. Beskidzkiej Drogi Integracyjnej

Szanowna Pani Premier,

Z wielką radością przyjąłem informację o zmianie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa ws. sieci autostrad i dróg ekspresowych, które Rada Ministrów przyjęła 19 maja br.

Dzięki tej decyzji Beskidzka Droga Integracyjna zostanie oficjalnie wpisana do rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad. To wielki sukces obecnego rządu z Panią Premier oraz Ministrem Andrzejem Adamczykiem na czele, który z wielką determinacją i zaangażowaniem dążył do przeprowadzenia tych zmian.

Powstanie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, która połączy bielski węzeł Suchy Potok z drogami S1 i S69, aż do węzła Głogoczów znacznie poprawi komunikację w naszym regionie, a także przyczyni się do poprawy komunikacji transgranicznej. Dzięki tej decyzji mieszkańcy Podbeskidzia oraz Śląska Cieszyńskiego doczekają się realizacji tych inwestycji drogowych, o które wspólnie zabiegaliśmy przez kilka ostatnich lat.

Dlatego z tego miejsca pragnę Pani podziękować za dobrą zmianę, która tym razem przełoży się na poprawę komunikacji drogowej w naszym regionie oraz życzyć dalszych dobrych decyzji.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.