bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2016
  • 23 maja 2016
  • wyświetleń: 19768

Duży pożar w Jasienicy. Zapaliły się zbiorniki z ropą - wideo

21 zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego brało udział w gaszeniu pożaru budynku gospodarczego w Jasienicy. Przed tym, jak straż pożarna dostała zgłoszenie o pożarze, w sieci pojawiły się zdjęcia i filmiki...

Loading...


Pożar powstał w sobotę ok. godz. 9.30. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce, płoną garaż o powierzchni 100 mkw, w którym znajdowały się cztery zbiorniki z olejem napędowym o poj. 1000 litrów każdy. Garaż znajdował się w budynku gospodarczym o wymiarach około 50 m x 20 m. Zbiorniki uległy rozszczelnieniu, wyciekający olej napędowy dostał się przez płonący garaż, a następnie paląc się, płynął zewnętrznymi kanałami deszczowymi docierając do granicy posesji, gdzie zapaliły się zarośla oraz jeden ul z pasieki należącej do sąsiada.

Strażacy sprawili linie gaśnicze i przystąpili do gaszenia płonących zarośli i oleju napędowego, ponadto podawano prądy wody w obronie budynku gospodarczego i obory. Po ugaszeniu zarośli wykonano zastawkę w celu zbierania emulsji wodno-olejowej. Jednocześnie rota ratowników udzieliła pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym. Dwie osoby poszkodowane z oparzeniami dłoni i tułowia zespół ratownictwa medycznego odwiózł do szpitala celem dalszej hospitalizacji. Trzecia osoba poszkodowana, 83-letnia kobieta, której udzielono wsparcia psychicznego, nie wymagała hospitalizacji.

Pomieszczenie garażu oraz podwórko gospodarstwa dodatkowo zneutralizowano za pomocą neutralizatora sintan oraz sorbentu sypkiego. Do zbierania emulsji wodno-olejowej wykorzystano odkurzacz oraz sorbent sypki. Do zbierania zanieczyszczonego gruntu wykorzystano koparkę oraz sprzęt rolniczy należący do właściciela gospodarstwa. Pomieszczenia budynku gospodarczego oddymiono oraz sprawdzono kamerą termowizyjną. Działania zakończono o godz. 14.00.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.