bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 maja 2016
  • 25 maja 2016
  • wyświetleń: 16624

Rząd postanowił. Zielone światło dla Beskidzkiej Drogi Integracyjnej!

Rada Ministrów przyjęła zaproponowane przez ministra infrastruktury i budownictwa zmiany w rozporządzeniu w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych. Beskidzka Droga Integracyjna ma zostać wpisana do rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

ekspresówka s-69
Rząd postanowił. Zielone światło dla Beskidzkiej Drogi Integracyjnej! · fot. bielsko.info


Zmiany w rozporządzeniu przewidują budowę drogi ekspresowej na odcinku Bielsko-Biała - Głogoczów poprzez zapewnienie połączenia sieci TEN-T drogą klasy S. Aktualnie trwa procedura wydania decyzji środowiskowej dla Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach powinna być wydana w trzecim kwartale 2016 roku. Po wydaniu decyzji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może rozpocząć projektowanie drogi.

Konsekwencją powyższych zmian będzie ujednolicenie nazewnictwa ciągów komunikacyjnych, dzięki czemu poprawie ulegnie czytelność oznakowania układu komunikacyjnego (przebieg drogi S1 w układzie północ - południe oraz przebieg drogi S52 w układzie zachód - wschód).

Rozporządzenie wejdzie w życie po 60 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.