bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2016
  • 22 maja 2016
  • wyświetleń: 6187

Będzie kolejny nowoczesny szalet. Stanie na placu przy ulicy Głębokiej

Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej budowy samoobsługowego szaletu miejskiego przy ulicy Głębokiej w Bielsku-Białej.

głęboka
Będzie kolejny szalet. Stanie na placu przy ul. Głębokiej · fot. google.com


W ubiegłym roku wybudowano dwa szalety. Pierwszy powstał przy ulicy Kopernika, drugi na rogu ulic Krasińskiego i Kącik. Kolejna toaleta powstanie na placu przy ulicy Głębokiej. Samoobsługowy szalet ma zastąpić toaletę publiczną, która znajduje się na placu Wojska Polskiego. Pierwotnie urzędnicy chcieli postawić toaletę właśnie na placu, jednak zgody nie wyraził konserwator zabytków.

Nowa toaleta ma być kopią tych, które już w Bielsku-Białej powstały. Szalety są w pełni zautomatyzowane. Kabina dla użytkowników została wyposażona w urządzenia sterowania elektronicznego: przesuwne drzwi wejściowe połączone z elektronicznym poborem monet, muszlę ustępową z automatycznym spłukiwaniem oraz myciem, suszeniem i dezynfekcją, automatyczny podajnik papieru toaletowego, automatyczny zestaw umywalkowy z funkcją sekwencyjnego podawania mydła, ciepłej wody i suszenia rąk, automatyczne zmywanie podłogi po wyjściu użytkownika.

Granitowy szalet przy ul. Kopernika · fot. bielsko.info


Opłata za skorzystanie z szaletów miejskich w Bielsku-Białej wynosi symboliczną złotówkę. Koszt wybudowania szaletu wynosi ok. 300 tysięcy złotych. W najbliższej przyszłości nowoczesna toaleta stanie także na placu Żwirki i Wigury.

Lokalizacja projektowanej toalety

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.