bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 maja 2016
  • wyświetleń: 6001

Posłanka Mirosława Nykiel: "Jarosław, Ty Polskę zostaw"

7 maja ulicami Warszawy przeszedł marsz szczególny, bo łączący działaczy Komitetu Obrony Demokracji oraz wszystkie partie opozycyjne - rządowe i pozarządowe.

Platforma Obywatelska na marszu w Warszawie - 07.05.2016 · fot. Platforma Obywatelska


- Sobotnia manifestacja różniła się od poprzednich - po raz pierwszy wszyscy liderzy stanęli ramię w ramię i przemówili jednym głosem. Powiedzieli zdecydowane NIE prezesowi Kaczyńskiemu, premier Szydło i prezydentowi Dudzie - mówi Mirosława Nykiel, posłanka Platformy Obywatelskiej, która wraz z działaczami oraz sympatykami ugrupowania uczestniczyła w marszu "Jesteśmy i będziemy w Europie".

- Nie sposób słowami oddać atmosfery marszu - podkreśla Krzysztof Jazowy, wiceprzewodniczący bielskiej Platformy. - Radość, optymizm i najważniejsze - poczucie jedności. Nie liczyło się to, czy jesteśmy z Platformy, KODu czy Nowoczesnej. Ważne było, że idziemy razem - dodaje radny Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

W ocenie organizatorów w marszu udział wzięło około 240 tysięcy osób. Statystyki policji mówią o 45 tysiącach uczestników.

- Błękitny masz to początek "długiego marszu ku zmianom". Teraz liderzy opozycji mają trudne zadanie, muszą zrobić wszystko, by nie zgasić entuzjazmu, by konsekwentnie kroczyć obraną ścieżką. Ale trudne zadanie także przed obywatelami - bo to od nich, w dużej mierze, zależy czy idea marszu znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dostaliśmy zastrzyk nowej energii do działania, nie możemy tego zmarnować. Dlatego zachęcam do aktywnego włączenia się działalność klubów obywatelskich - apeluje posłanka Mirosława Nykiel.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.