bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 8 maja 2016
  • 13 czerwca 2016
  • wyświetleń: 11016

1. Charytatywny Piknik Biegowy dla Rodzin w Wapienicy - zdjęcia

Przy zaporze w Wapienicy odbył się pierwszy Charytatywny Piknik Biegowy na rzecz podopiecznych Fundacji Impero Sport. Chętnych do biegania w szczytnym celu nie zabrakło. Akcję wsparli znani bielscy biegacze.

1. Charytatywny Piknik Biegowy dla Rodzin - 11.06.2016 · fot. bielsko.info


Aby wziąć udział w pikniku wystarczyło uiścić wpisowe na rzecz fundacji i tym samym wesprzeć jej podopiecznych. Jak poinformowały Maria Lachowicz-Bogunia oraz Anna Janicka Klisz z Impero Sport, dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pomoc utalentowanym sportowo dzieciom z ubogich rodzin, które nie mają środków do tego, by rozwijać swoje umiejętności. Dzięki zebranym pieniądzom dzieci te będą mogły wyjechać na obozy sportowe, otrzymają sportową odzież oraz zostaną im opłacone składki klubowe. Dodatkowym celem imprezy było zachęcenie ludzi do uprawiania sportu i aktywnego trybu życia.

Punktualnie o godz. 11.00 wystartował bieg główny na dystanie 5 km dookoła Zapory, tuż po nim rajd Nordic Walking, a następnie wyścig z wózkami Buggy Gym dla rodziców małych dzieci w wózkach i rodziców dzieci niepełnosprawnych. Kolejnym punktem imprezy był bieg dla dzieci od 3-17 lat na dystansie 200 do 1500 m.

1. Charytatywny Piknik Biegowy dla Rodzin - 11.06.2016
1. Charytatywny Piknik Biegowy dla Rodzin - 11.06.2016 · fot. bielsko.info


W biegu głównym na dystansie 5 km najszybszy okazał się Paweł Klisz z Bielska-Białej, który zdobył dwa złote medale w Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich oraz reprezentował nasz kraj na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. W Pucharze Świata zadebiutował podczas zawodów w Libercu. Kolejnym znanym sportowcem, który pojawił się na pikniku i zagrzewał zawodników do startu był Tomasz Klisz z Bielska-Białej, uprawiający na co dzień biegi górskie i specjalizujący się w bieganiu po schodach tzw. Tower running.

Sportowiec może pochwalić się tytułem Mistrza Polski w biegu po schodach, zdobytym podczas zawodów w Katowicach w budynku Altus, brązowym medalem w Mistrzostwach Świata Juniorów w biegach górskich Bergen 2000, szóstym miejscem w biegu na Epire State Building oraz drugim w biegu na Swissotel w Singapurze. Obecnie przygotowuje się do startów w Pucharze Świata w biegach po schodach.

Mimo, że rywalizacja była zacięta, nikogo nie opuszczał dobry nastrój. W zawodach, oprócz wyników, liczyła się przecież dobra zabawa i przede wszystkim jej szczytny cel. - Nie udało mi się wygrać, co przy takiej konkurencji specjalnie mni e nie dziwi, ale jestem zadowolony ze swojego czasu. Trasa była przyjemna, pogoda dopisała, a przede wszystkim mogłem chociaż w tak niewielki sposób wspomóc potrzebujące dzieci - mówił młody chłopak, który na zawody przyjechał z okolic Żywca.

Impreza miała charakter rodzinny, dlatego mamom do gustu przypadł szczególnie bieg z wózkami. - Pierwszy raz spotkałam się z takim wyścigiem i zapisałam się tu z koleżanką, która również ma małe dziecko. Zaciekawiła nas ta konkurencja i cieszymy się, że miałyśmy okazję wesprzeć w ten sposób fundację. Sam wyścig z wózkiem ze względów bezpieczeństwa polegał w sumie na w miarę spokojnym marszu, za to zabawa była świetna, a śmiechu przy tym, co nie miara - podkreśliła kobieta, która wystartowała w wyścigu z dwuletnią córeczką.

1. Charytatywny Piknik Biegowy dla Rodzin - 11.06.2016
1. Charytatywny Piknik Biegowy dla Rodzin - 11.06.2016 · fot. bielsko.info


Po wyczerpujących biegach uczestnicy pikniku mogli posilić się w Foodtruckach, gdzie można było zakupić soki i sałatki owocowe, burgery, steki z grilla, frytki, placki ziemniaczane itp. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych w postaci tańców, malowania twarzy i rysowania kredą po asfalcie.

as / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.