bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 4 maja 2016
  • wyświetleń: 5412

Diecezjalna pielgrzymka dotarła do sanktuarium w Łagiewnikach - foto

Liturgia w sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach była kulminacyjnym momentem IV pieszej pielgrzymki bielsko-żywieckiej do łagiewnickiego sanktuarium Miłosierdzia Bożego, która odbywała się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja. Udział w pielgrzymce wzięło prawie 2 tys. osób - wiernych świeckich, kapłanów, kleryków, diakonów i sióstr zakonnych.

Diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium w Łagiewnikach · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Piesza pielgrzymka bielsko-żywiecka to jedyna tego typu diecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W tym roku bielsko-żywieccy pielgrzymi szli w 7 grupach. Najmłodszy uczestnik miał 3,5 miesiąca, najstarszy - 81 lat. Wśród pątników było 27 kapłanów, 45 sióstr zakonnych, 46 kleryków Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji krakowskiej oraz 3 diakonów. Szły całe rodziny, ale i osoby samotne, dzieci w wózkach i osoby w średnim i podeszłym wieku.

W ramach pielgrzymki do Łagiewnik biegło dwanaścioro biegaczy-amatorów. Wyruszyli o północy z 2 na 3 maja z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w bielskim Hałcnowie. Bieg odbywał się rotacyjnie. Rekordziści przebiegli około 30 km. Intencją tego biegu było powstające w Bielsku-Białej stacjonarne hospicjum im. św. Jana Pawła II.

Trasa pieszej pielgrzymki, która wyruszyła z bielskiego sanktuarium w Hałcnowie prowadziła bocznymi drogami m.in. przez Kęty, Malec, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Radziszów, Świątniki Górne i Mogilany do Krakowa.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.