bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2016
  • 28 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 4344

Niezależni.BB chcą wpłynąć na radnych, petycja ws. muru

Stowarzyszenie Niezależni.BB rozpoczęło zbiórkę podpisów pod petycją do radnych Sejmiku Województwa Śląskiego ws. remontu muru zamkowego. Przypominamy, że w budżecie województwa śląskiego nie ma środków na remont muru oporowego wzdłuż ulicy Zamkowej.

Happening Niezależnych.BB pod murem zamkowym - 25.04.2016 · fot. bielsko.info


Mur Zamku Sułkowskich w samym centrum Bielska-Białej jest w opłakanym stanie. Chodnik wzdłuż zamku został zamknięty dla pieszych. Remont muru to koszt około miliona złotych. Zamek wraz z murem należy do samorządu województwa śląskiego.

- Zarząd Województwa Śląskiego okazał się kompletnie głuchy na potrzeby naszego miasta i odmówił sfinansowania remontu muru. Zamiast remontu będziemy mieli siatkę zabezpieczającą mur, by cegły nie spadały nam na głowę. W ten sposób w centrum miasta władze "naszego" województwa zafundowały nam malowniczą ruinę. Nie możemy bezczynnie przyglądać się takiemu dziadostwu! - mówi Jarosław Zięba, wiceprezes stowarzyszenia Niezależni.BB.

W ocenie Niezależnych.BB radni wojewódzcy z naszego okręgu wyborczego, reprezentujący partie polityczne, nie wykazali w tej sprawie spodziewanej determinacji. - Dlatego postanowiliśmy rozpocząć - jako stowarzyszenie samorządowe Niezależni.BB - obywatelską akcję nacisku na radnych. Rozpoczynamy akcję zbierania podpisów pod petycją do radnych wojewódzkich z naszego okręgu, aby zajęli się sprawą muru i zaczęli walczyć o pieniądze na jego remont z funduszy województwa śląskiego - dodaje Jarosław Zięba.

Happening Niezależnych.BB pod murem zamkowym - 25.04.2016
Happening Niezależnych.BB pod murem zamkowym - 25.04.2016 · fot. bielsko.info


Petycję można podpisać na stronie www.petycjeonline.com.

Treść petycji

Murem za BB!

My, niżej podpisani, żądamy od Państwa podjęcia działań, które spowodują przeznaczenie odpowiednich funduszy z budżetu województwa śląskiego na remont muru Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej. Gospodarzem tego obiektu od kilkunastu lat jest samorząd województwa śląskiego, i to on jest w pełni odpowiedzialny za obecny stan obiektu i na nim spoczywa obowiązek jego remontu. Zamknięcie chodnika lub prowizoryczne zabezpieczenie w postaci siatki w centralnym punkcie miasta jest wyrazem lekceważenia Bielska-Białej i jego mieszkańców przez władze wojewódzkie. Pozaprawne żądanie pokrycia połowy kosztów remontu przez samorząd miejski odbieramy jako potwierdzenie nierównego traktowania naszego miasta w ramach województwa śląskiego, gdyż tego rodzaju żądania nie zostały sformułowane wobec żadnego innego miasta i dotyczą wyłącznie Bielska-Białej. Nie zgadzamy się na to!

Od radnych wojewódzkich oczekujemy, że będą reprezentować interesy swoich wyborców a nie tylko zarządów partii politycznych, do których należą. Żądamy od Państwa aktywności w sprawie zamkowego muru. Będzie to test Waszej skuteczności i być może ostatnia szansa przekonania bielszczan, że województwo śląskie nie dyskryminuje naszego miasta i regionu.

Razem z nami stańcie MUREM ZA BB!

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.