bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 9912

Ukrył się przed włamywaczami w szafie i zadzwonił na policję

Mieszkaniec ulicy Grodowej w Bielsku-Białej ukrył się przed włamywaczami w szafie i natychmiast powiadomił o zdarzeniu policjantów. Szybka i skuteczna interwencja mundurowych z komisariatu I w Bielsku-Białej doprowadziła do zatrzymania czwórki włamywaczy, którzy wyłamali okno i przedostali się do prywatnego budynku.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Właściciel spędzał czas przed telewizorem, gdy usłyszał niepokojące odgłosy, które dobiegały z podwórka. Gdy przez okno mieszkania zauważył cztery osoby, przerażony ukrył się w szafie i wezwał na pomoc policjantów. Po chwili usłyszał odgłosy wyłamywanego okna, przez które rabusie przedostali się do budynku. Skradli z lodówki dwa piwa, które w pośpiechu wypili. Zamierzali też skraść laptopa. Nie zdążyli, bo na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali ich policjanci.

Trzej mężczyźni w wieku od 30 do 42 lat oraz ich 36-letnia wspólniczka byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że mieli we krwi od 1 do 3 promili alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz do 10 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.