bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 listopada 2011
  • 15 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2857

Infolinia: pomóż bezdomnym

Od listopada w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa infolinia dla bezdomnych o numerze 800 100 022, pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Infolinia funkcjonuje całodobowo w każdym dniu tygodnia i obejmuje swym zasięgiem teren województwa śląskiego.

Reklama

Ponadto Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego opracował plakat upowszechniający funkcjonowanie infolinii. Plakaty zostały przekazane do wszystkich jednostek administracji samorządu terytorialnego województwa śląskiego oraz do komend wojewódzkich Policji i PSP, Wydziału Polityki Społecznej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, Caritas, Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego oraz PCK w Katowicach w celu rozpowszechnienia w miejscach dostępnych dla zainteresowanych osób, m.in. w: ośrodkach pomocy społecznej, punktach świadczenia pomocy jednostek pozarządowych, dworcach kolejowych i autobusowych, ośrodkach zdrowia, starostwach, urzędach miast i gmin oraz w innych dostępnych dla zainteresowanych miejscach.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego pod adresami:
- katowice.uw.gov.pl/wdzbizk/infolinia_dla_bezdomnych.html,
- katowice.uw.gov.pl/wdzps/placowki.html.

new / bielsko.info

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.