bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 4641

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w Bielsku-Białej

Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Uczniowie bielskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdów.

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w Bielsku-Białej - 04.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


W finale spotkało się 5 drużyn, które rywalizowały w kilku konkurencjach. Pierwszy etap konkursu składał się z testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem była jazda sprawnościowo-szybkościowa samochodem osobowym z zamontowanym talerzem Stewarda. W trakcie wszystkich konkurencji sędziowie oceniali umiejętności radzenia sobie z pojazdami, jak również poziom wiedzy teoretycznej uczestników. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących. Na kolejnych miejscach uplasował się Zespół Szkół Ogrodniczych, Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych, IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN oraz Zespół Szkół Technicznych i Handlowych.

Uczestnicy turnieju otrzymali puchary i nagrody z rąk Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podinsp. Wiesława Czarnieckiego, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Aliny Puszyńskiej oraz Dyrektora bielskiego WORD-u Andrzeja Listowskiego.

Zwycięzcy turnieju wezmą udział w Okręgowym Turnieju Motoryzacyjnym, który odbędzie się 11 maja w Moszczanicy.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.