bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3076

W czerwcu recital Edyty Geppert w Bielsku - bilety już w sprzedaży!

Artykuł sponsorowany:

W Bielsku-Białej wystąpi Edyta Geppert ze swoimi ponadczasowymi utworami "Kocham cię życie", czy "Nie żałuję". Recital z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), według scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza odbędzie się 13 czerwca (poniedziałek) o godz. 19.00 w Bielskim Centrum Kultury.

Edyta Geppert
Edyta Geppert · fot. A.Świetlik


Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka, a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego czy Andrzeja Rybińskiego.

Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności.

Edyta Geppert
Edyta Geppert · fot. Andrzej Świetlik


Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku - Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Bilety w cenie 95 zł i 85 zł do nabycia: