bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 5586

15 tys. zł kary za wykorzystanie zdjęcia w reklamie Żytniej

Powraca temat niefortunnego wykorzystania zdjęcia z tragicznych wydarzeń lubińskich w 1982 roku, przez agencję marketingową obsługującą bielski Polmos. Pracownica agencji, która umieściła fotografię, musi decyzją sądu zapłacić 15 tys. zł zadośćuczynienia jednej z osób widocznych na zdjęciu - donosi portal wirtualnemedia.pl.

Przypomnijmy - Polmos Bielsko-Biała, producent wódki Żytnia Ekstra, latem zeszłego roku odnotował poważną wpadkę marketingową. Na swoim Facebooku firma umieściła zdjęcie z tragicznych wydarzeń lubińskich w 1982 roku, okraszone humorystycznym podpisem.

wódka żytnia
Archiwalny post z fanpage'a Żytniej Ekstra · fot. Facebook


Firma szybko przeprosiła i wydała oświadczenie, że za sprawą stoi agencja reklamowa Project z Torunia, z którą umowa została rozwiązana w trybie natychmiastowym.

Końcem roku pracownica agencji marketingowej, która zamieściła zdjęcie, usłyszała zarzut prokuratorski. Prokuratura z Legnicy uznała, że zamieszczenie zdjęcia w takiej formie może zniesławiać obecne na nim osoby. Kobieta wyraziła skruchę i przeprosiła. W wyniku postępowania mediacyjnego doszło do zawarcia ugody z pokrzywdzonym, na mocy której kobieta ma zapłacić jednemu z mężczyzn z fotografii 15 tys. zł zadośćuczynienia - informuje portal wirtualnemedia.pl.

ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.