bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 4518

Wiosenna ofensywa drogowców, trwa rozbudowa i przebudowa ulic

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej realizuje dwa drogowe zadania w mieście. Trwa rozbudowa ulic Zapory oraz przebudowa ulicy Sobieskiego.

Wiosenna ofensywa drogowców · fot. UM Bielsko-Biała


W Wapienicy trwa realizacja zadania pn. "Rozbudowa ul. Zapory i ul. Tartacznej wraz z budową mostu w Bielsku-Białej". Obecnie prace skupiają się na odcinku od ulicy Kopytko do pętli autobusowej (długość około 675 m). Do tej pory zakończono tam roboty ziemne i przebudowę kolidującej infrastruktury technicznej. Obecnie wykonywane są podbudowy oraz prace związane z ułożeniem krawężników i obrzeży.

Taki sam zakres prac jest wykonywany równocześnie na odcinku od pętli autobusowej do mostu (długość około 239 m). Po zakończeniu tych robót, wykonawca przystąpi do kładzenia warstwy asfaltu. Kolejny etap inwestycji realizowanej przez Miejski Zarząd Dróg będzie prowadzony na odcinku od ulicy Jaworzańskiej do ulicy Kopytko. Zakończenie tego zadania przewidziane jest w listopadzie 2016 r.

Wiosenna ofensywa drogowców
Wiosenna ofensywa drogowców · fot. UM Bielsko-Biała


Trwają również prace związane z przebudową ul. Sobieskiego na odcinku od ul. Kupieckiej do ul. Wołyńskiej/Dniestrzańskiej. Wykonawca robót wykonał pełną konstrukcję drogową na odcinku od ulicy Kupieckiej do ulicy Hutniczej, wraz z zabudową części chodników. Na tym odcinku przebudowane zostały wszystkie sieci uzbrojenia podziemnego i naziemnego. Wykonano część ogrodzeń posesji wynikających z wykupu terenów pod pas drogowy.

Na odcinku od ulicy Hutniczej do ulicy Wołyńskiej przebudowano infrastrukturę techniczną obejmującą sieci wodociągowe, energetyczne i teletechniczne oraz wykonano nową kanalizację deszczową. W szerokim zakresie realizowane są roboty przy zabezpieczaniu skarp gruntowych poprzez wykonanie murów oporowych.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.