bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 4371

Obserwowali pieszych z policyjnego busa, posypały się mandaty - wideo

Blisko 100 skontrolowanych pieszych, spośród których ponad połowę ukarano mandatami za przejście na czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych - to wynik akcji "Kontrola Drogowa - Pieszy".W działaniach wykorzystano Ruchome Stanowisko Dowodzenia i Monitoringu, wyposażone w zestawy kamer rejestrujących wykroczenia. Specjalnie przystosowany policyjny bus zajął miejsce w rejonie skrzyżowania ulic Partyzantów i Michałowicza. Umundurowani policjanci w oznakowanych radiowozach zatrzymali się kilkadziesiąt metrów dalej, w miejscach dogodnych do kontroli pieszych.

Stróże prawa w busie obserwowali na monitorach pieszych i rejestrowali popełniane przez nich wykroczenia. Informacje, pozwalające na identyfikację, przekazywali swoim kolegom, którzy zatrzymywali sprawców. Najczęściej popełnianym wykroczeniem, bo aż w 43 przypadkach, było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 14 pieszych zdecydowało się pokonać przejście na czerwonym świetle. Skontrolowano też rowerzystów, którzy zostali ukarani za jazdę wzdłuż przejść dla pieszych i zagrażającą pieszym brawurową jazdę po chodnikach.

Akcja "Kontrola Drogowa - Pieszy" · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci zwracali także uwagę na zachowania kierujących wobec pieszych. Kilkunastu z nich ukarano mandatami za nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz nieustąpienie im pierwszeństwa. Jeden z kierowców, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa przechodniów, stracił prawo jazdy. Tylko w nielicznych przypadkach sprawcy wypierali się możliwości złamania prawa. Dopiero zaprezentowanie im nagrania z ich "wyczynami" skłaniało do przyjęcia mandatu karnego.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.