bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 7370

Niebawem bielski MOPS rozpocznie wypłacać środki w ramach 500+

Do 12 kwietnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej przyjął 5331 wniosków o przyznanie świadczenia "Rodzina 500 plus". Pierwsze środki mają być wypłacone jeszcze w kwietniu.

mama, wózek, dziecko
Niebawem bielski MOPS rozpocznie wypłacać środki w ramach 500+ · fot. bielsko.info


1 kwietnia wystartował największy prorodzinny projekt realizowany w historii Polski. "Rodzina 500 plus" to comiesięczne świadczenie wychowawcze wypłacane na każde drugie i kolejne dziecko bez żadnych dodatkowych wymogów, a w przypadku pierwszego dziecka po spełnieniu kryterium dochodowego.

W Bielsku-Białej uprawnionych do składania wniosków jest około 13 tysięcy rodzin. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej poinformowała naszą redakcję, że do 12 kwietnia przyjęto 5331 wniosków, z czego 2832 to dokumenty w wersji papierowej, a 2499 w wersji elektronicznej.

mops bielsko
Program "Rodzina 500 plus" w Bielsku-Białej jest koordynowany przez MOPS · fot. bielsko.info


Bielski MOPS otrzymał już od Wojewody pierwszą transzę środków na wypłaty świadczenia w wysokości 3,6 mln złotych. Od 22 kwietnia środki będą wypłacane w kasie MOPS-u, natomiast pierwsze przelewy zostaną zrealizowane 27 kwietnia.

Przewiduje się, że koszt programu w Bielsku-Białej w 2016 roku wyniesie 59,6 mln złotych. Pieniądze, które gmina otrzyma od Wojewody, mają również pokryć koszty związane z obsługą programu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.