bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3117

Brąz dla walecznego policjanta

St. sierż. Marek Chrapkiewicz - policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej - wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w Ju-Jitsu, które odbyły się w minioną sobotę w Ośrodku Sportowym "Szopienice" w Katowicach.

Sportowy sukces policjanta z Bielska-Białej - 09.04.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


W sobotę w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Ju-Jitsu, będące jednocześnie kwalifikacjami do kadry narodowej. Bielski garnizon reprezentował st.sierż. Marek Chrapkiewicz, policjant z wydziału prewencji bielskiej komendy. Startował w kategorii do 85 kg w konkurencji "Fighting", w której zmierzyło się 14 zawodników. Stawka była wysoka, gdyż dojście do finału gwarantowało start w Mistrzostwach Świata, które w tym roku odbędą się we Wrocławiu.

Pierwsze dwa pojedynki wygrał, poddając przeciwnika przed końcem czasu walki. W półfinale zmierzył się z Mateuszem Duranem - Mistrzem Świata z 2014 r. Po zaciętym pojedynku nasz zawodnik musiał uznać wyższość przeciwnika i ostatecznie przegrał z nim na punkty 11:6. W walce o III miejsce, podopieczny klubu "Gwardia" Bielsko-Biała, w niespełna 2 minuty w pełni zdominował swojego przeciwnika, kończąc mistrzostwa z brązowym medalem.

Sportowy sukces policjanta z Bielska-Białej - 09.04.2016
Sportowy sukces policjanta z Bielska-Białej - 09.04.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała


St.sierż. Marek Chrapkiewicz na co dzień pełni służbę jako policjant Grupy Szybkiego Reagowania w bielskim wydziale prewencji. Jest instruktorem judo, a swoje umiejętności przekazuje kolegom, szkoląc ich na macie podczas sportowych zajęć. Sportem pasjonuje się od dziecka. Był reprezentantem kadry narodowej i medalistą Mistrzostw Świata i Europy w Ju-Jitsu. Swoją pasję świetnie godzi z obowiązkami służbowymi, a zdobyte umiejętności wykorzystuje w codziennej służbie. Aktualnie podnosi swoje kwalifikacje, trenując w bielskim klubie "Gwardia".

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.