bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2016
  • 10 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 5599

Wieszaki dla posła Pięty - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

W sobotę przed biurem poselskim Stanisława Pięty zawisło kilkanaście wieszaków. To efekt happeningu, który przeprowadziły osoby związane z Demokratyczną RP.

Wieszaki dla posła Stanisława Pięty - 09.04.2016 · fot. bielsko.info


Propozycja zaostrzenia ustawy aborcyjnej jeszcze bardziej podzieliła polskie społeczeństwo. W sieci trwa akcja "Wyślij wieszak Pani Premier". - Wyślijmy Pani Premier wieszak na znak protestu przeciwko ustawie "obywatelskiej" zmierzającej do całkowitego zakazu aborcji i antykoncepcji. Zakaz aborcji nie powstrzymuje przed aborcją, ale zmusza do szukania pomocy innymi sposobami, często groźnymi dla zdrowia i życia - informują organizatorzy akcji "Wyślij wieszak Pani Premier".

Wieszak jest symbolem tych metod. - Jest to najprostrze, najstraszniejsze narzędzie, którym w "podziemiu dokonuje sie aborcji - dodają organizatorzy akcji.

Wieszaki dla posła Stanisława Pięty - 09.04.2016
Wieszaki dla posła Stanisława Pięty - 09.04.2016 · fot. bielsko.info


Bielskie środowisko Demokratycznej RP przystąpiło do akcji, jednak wieszaki nie zostały zaadresowane do premier Beaty Szydło, lecz do posła Stanisława Pięty. - Dlaczego wieszamy je tutaj? Bo poseł Pięta wypowiadał się na temat zaostrzenia przepisów aborcyjnych - mówi jedna z uczestniczek sobotniego happenignu pod biurem poselskim Stanisława Pięty.

- To szczyt hipokryzji, jeśli ktoś staje w obronie życia poczętego, a jest jednocześnie zwolennikiem kary śmierci, szuka pepeszy na manifestacji narodowców, czy chce rozstrzeliwać homoseksualistów w Amsterdamie - dodaje inny uczestnik bielskiego happeningu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj