bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 7189

Siłacz w mundurze z Bielska-Białej

Sierż. Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej wywalczył tytuł Mistrza Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Ustanowił również nowy rekord świata federacji WUAP - 176 kg w ogólnopolskich zawodach, które odbyły się Zalesiu.

Siłacz w mundurze z Bielska-Białej · fot. KMP Bielsko-Biała


Na początku kwietnia w Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc oraz eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata. W zmaganiach uczestniczyło ponad 200 zawodników z całego kraju. Wśród siłaczy znalazł się także sierż. Konrad Adamaszek, pełniący służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Konrad startował w kategorii do 75 kg. Wywalczył mistrzowski tytuł i ustanowił nowy rekord świata federacji WUAP - 176 kg! Wszystko to pod okiem trzech międzynarodowych sędziów.

- Ciężko pracowałem i przygotowywałem się ponad 4 miesiące do tego występu. Cieszę się, że udało mi się zająć I miejsce, ale nie spoczywam na laurach, bo za 2 tygodnie czekają mnie Mistrzostwa Polski służb mundurowych, a już w czerwcu Mistrzostwa Europy na Węgrzech. Chciałbym tę wygraną zadedykować moim rodzicom, którzy zawsze są ze mną, pomagając mi oraz mojej dziewczynie, która mnie wspiera, dopinguje i jest największym motywatorem do tego, aby bić wszelkie rekordy - mówi sierżant Konrad Adamaszek.

Siłacz w mundurze z Bielska-Białej
Siłacz w mundurze z Bielska-Białej · fot. KMP Bielsko-Biała


Konrad od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Trenował sztuki walki - kung-fu, kickboxing i boks. Od 13 lat przez 4 dni w tygodniu ćwiczy intensywnie wyciskanie sztangi w kęckim Dorian Fitness Clubie, wspierany przez swoich trenerów. Ma na swoim koncie liczne sukcesy. W 2009 roku zdobył tytuł Mistrza Świata we Francji i już wówczas w swojej kategorii wagowej - 67,5 kg - pobił rekord świata juniorów, wyciskając 146 kg. W tym samym roku wywalczył tytuł Mistrza Europy podczas zawodów rozgrywanych w Niemczech, a rok wcześniej w Austrii zdobył Puchar Świata.

Swoje sportowe pasje doskonale łączy z obowiązkami służbowymi w bielskim samodzielnym pododdziale prewencji, gdzie zajmuje się zabezpieczeniem imprez masowych oraz patrolowaniem bielskich ulic. Swoją przyszłość wiąże z pracą w policji, a jego marzeniem jest służba w jednej z policyjnych szkół, gdzie mógłby kształcić przyszłych kadetów jako instruktor taktyk i technik interwencji. Młody policjant nawet nie myśli o zasłużonym urlopie. Już bowiem przygotowuje się do startów na kolejnych imprezach - Mistrzostwach Polski służb mundurowych oraz Mistrzostwach Europy i Świata.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.