bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 6460

610 tys. złotych za dzierżawę gruntów

Bielsko-Bialski Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski "Dębowiec" został zbudowany na prywatnych gruntach. Tylko w 2015 roku za dzierżawę nieruchomości miasto musiało zapłacić ponad 600 tys. złotych.

Dębowiec
Bielsko-Bialski Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski "Dębowiec" · fot. bielsko.info


Przez wiele lat sprawę wydatków związanych z dzierżawą stoku Dębowca monitorował radny Grzegorz Puda, który w 2015 roku z powodzeniem ubiegał się o mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości. Temat najmu gruntów pod Dębowcem nie upadł, bowiem kontynuuje go radny Maurycy Rodak, prywatnie dyrektor biura poselskiego... Grzegorza Pudy.

Na marcowej sesji Rady Miejskiej radny Maurycy Rodak przedstawił interpelację w sprawie funkcjonowania wyciągu i stoku narciarskiego na Dębowcu w sezonie zimowym 2015/16. Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Samorządności dopytywał m.in. o okres czasu, w którym była czynna trasa narciarska oraz koszty dzierżawy gruntów w 2015 roku.

W odpowiedzi na interpelację, pod którą podpisał się wiceprezydent Lubomir Zawierucha, czytamy, że w sezonie zimowym 2015/16 trasa narciarska na Dębowcu czynna była od 6 stycznia do 20 lutego 2016 roku. W tym od 15 do 18 lutego, ze względu na brak odpowiednich warunków śniegowych, czynna była tylko trasa wyciągu zaczepowego.

Wysokość zrealizowanych w 2015 roku przez BBOSiR wydatków dotyczących czynszów dzierżawnych na stoku Dębowca wyniosła 610 tys złotych. Przez pierwsze trzy miesiące 2016 roku za dzierżawę nieruchomości, na których wybudowany jest ośrodek rekreacyjno-narciarski, miasto zapłaciło 169 tys. złotych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.