bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2016
  • 9 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 5465

Trasy rowerowe Enduro Trails otwarte

Za nami:

W sobotę 9 kwietnia nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu na trasach rowerowych "Enduro Trails Bielsko-Biała". W 2016 roku rozpocznie się rozbudowa kompleksu.

Enduro Trails Bielsko-Biała
Z tras mogą korzystać nawet dzieci · fot. Enduro Trails Bielsko-Biała


Na początku tygodnia informowaliśmy, że przeciągające się otwarcie "Enduro Trails" jest spowodowane koniecznością odpowiedniego przygotowania tras rowerowych. - Żeby trasy zostały dopuszczone, to trzeba je odpowiednio przygotować po sezonie zimowym - tłumaczył wówczas Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Sprzątanie po przerwie zimowej zostało zakończone. Drobnej poprawy wymaga jeszcze tylko kilka miejsc na trasie Twister. Wiemy już, że otwarcie górskich ścieżek rowerowych "Enduro Trails - Bielsko-Biała" nastąpi już w sobotę 9 kwietnia.

Ścieżki zostały wybudowane dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego miasta przyznanym na rok 2015. Stanowią one pierwszy etap większego projektu, którego celem wykorzystanie potencjału rowerowego gór otaczających Bielsko i zwiększenie bezpieczeństwa na szlakach pieszych. W 2016 roku planowane jest m.in. wykonanie ścieżki podjazdowej pod Kozią Górę oraz wytyczenie szlaku z Szyndzielni przez Kołowrót na Kozią Górę. Dzięki temu odciążona zostałaby główna droga, którą wybierają turyści piesi podchodzący pod Kozią Górę oraz szlak żółty wiodący z Szyndzielni na Kozią Górę.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.