bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2016
  • 20 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 10268

Elektroniczny rozkład jazdy działa jak należy - test wideo

Do końca 2017 roku na najważniejszych przystankach autobusowych w Bielsku-Białej zostaną zamontowane elektroniczne tablice, na których będzie można zobaczyć rzeczywisty czas odjazdu autobusów. Pierwszą tablice zamontowano na przystanku przy Hotelu President. W sobotę sprawdzaliśmy jak urządzenie funkcjonuje.- Zakup 22 sztuk elektronicznych tablic, na których będzie wyświetlana informacja o tym, za ile minut nastąpi odjazd autobusów realizujących rozkład jazdy linii komunikacyjnych zatrzymujących się na danym przystanku, będzie realizowany w ramach projektu "Rozwój Zrównoważonego Transportu Miejskiego w Bielsku-Białej" - informuje Henryk Juszczyk, pełnomocnik prezydenta miasta ds. społecznych.

Stosowny wniosek o dofinansowanie ww. projektu ze środków unijnych został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Aktualny harmonogram realizacji projektu zakłada, że tablice zostaną zamontowane na głównych przystankach w mieście w terminie do końca 2017 roku.

Tablice są zintegrowane z Systemem Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, z pomocą którego można na bieżąco sprawdzać, za ile minut autobus obsługujący konkretną linię komunikacyjną odjedzie z wybranego przystanku. System jest oparty na specjalnej aplikacji w telefonach komórkowych kierowców autobusów Działają one jak lokalizatory, wysyłając na serwer informację o tym, gdzie aktualnie jest autobus. Szczegóły na stronie www.bielsko.kiedyprzyjedzie.pl.

Elektroniczna tablica na przystanku MZK - 08.04.2016 · fot. UM Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.