bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3967

Orły Eksportu dla firmy z Bielska-Białej

Firma WISS - Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych, z Bielska-Białej została wyróżniona tytułem Orły Eksportu Województwa Śląskiego. Znany producent samochodów specjalnych został doceniony m.in. za najwyższą wartość kontraktów podpisanych z unijnymi kontrahentami.

orły eksportu
Orły Eksportu dla firmy z Bielska-Białej · fot. mat. prasowe


Od czterech lat spada wartość zamówień publicznych u polskich producentów, dokonywanych przez kraje Unii Europejskiej. W ciągu roku w całej Unii ogłaszanych jest 178 tys. przetargów publicznych, tymczasem polskie firmy wygrały w ubiegłym roku 72 zamówienia na niespełna 600 mln zł. 43 procent z tej kwoty trafiło do firmy z Bielska-Białej, która może pochwalić się kontraktami o najwyższej wartości. Za swoją aktywność firma została nagrodzona wyróżnieniem "Orły Eksportu Województwa Śląskiego".

- Wyróżnienie jest ukoronowaniem wysiłku wszystkich pracowników, którzy od samego początku z oddaniem reprezentują firmę WISS, zwiększając jej widoczność na świecie oraz udział w rynku, a także budując pozytywny wizerunek - mówi Mariusz Rosa, Prezes Zarządu WISS. - Wiedza, że eksperci i kontrahenci doceniają nasze starania, daje nam jeszcze większą motywację do pracy i chęć dostarczania innowacyjnych rozwiązań oraz najwyższej jakości pojazdów - dodaje.

W sumie firma Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych podpisała kontrakty na kwotę ponad 127 mln euro. Za 56 mln euro wysłała na Słowację m.in. pojazdy służb ratowniczych, natomiast do Estonii dostarczy ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze oraz kontenery, za łączną kwotę 22 mln euro. Kolejne kontrakty podpisane zostały z Czechami (20 mln euro), Bułgarią (20 mln euro), Rumunią, (5 mln euro) czy Niemcami (4 mln euro).

- Kontrakt podpisany ze Słowacją jest naszym największym jednorazowym zamówieniem, jakie realizowaliśmy w historii firmy - mówi Mariusz Rosa. - W sumie wyprodukowaliśmy dla naszych południowych sąsiadów 550 samochodów specjalnych - dodaje.

Regionalne Orły Eksportu to ogólnopolski cykl wydarzeń, który ma na celu promocję eksportu i tematów z nim związanych, poprzez wskazanie sektorów z największym potencjałem eksportowym oraz wyłonienie i nagrodzenie regionalnych liderów eksportu. Partnerami merytorycznymi są nimi: Google, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, wywiadownia gospodarcza Bisnode, firma doradcza Crido Taxand oraz firma KPMG.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.