bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 1479

Sprawca przemocy trafił do aresztu

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 51-letni mężczyzna, który jest podejrzany o przemoc w rodzinie. Sprawca został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców z bielskiej komendy, po tym jak po raz kolejny wszczął awanturę z żoną. Groził jej śmiercią i naruszył obowiązujący go zakaz kontaktowania się z krewnymi oraz nakaz opuszczenia ich mieszkania.

Zatrzymany mężczyzna był już notowany za przemoc domową. Przed miesiącem, w czasie awantury dotkliwie pobił swoją żonę. Policjanci zatrzymali wówczas awanturnika, który usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i nakazał mu opuścić zajmowane do tej pory mieszkanie. Zakazał mu też jakiegokolwiek kontaktowania się z krewnymi.

Mężczyzna nie zastosował się do tych środków zapobiegawczych. W dalszym ciągu wszczynał awantury w stanie nietrzeźwości, w czasie których groził bliskim śmiercią. Nakłania też żonę do zmiany obciążających go zeznań. Kilka dni temu sprawca ponownie został zatrzymany po tym, jak nietrzeźwy wszczął awanturę. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował zatrzymanego. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.