bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 1648

Jak nie zostać kibolem albo blokersem?

"Kibole, blokersi, grupy podwórkowe" - co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do "paczki" - pod takim hasłem odbyło się spotkanie policjantów z Kobiernic z uczniami zespołu szkolno - przedszkolnego w Starej Wsi.

Uczyli jak poprawnie kibicować · fot. KMP Bielsko-Biała


Dzielnicowi z Kobiernic - st.asp. Maciej Matusiak i sierż.szt. Artur Prochownik - spotkali się z uczniami zespołu szkolno-przedszkolnego w Starej Wsi. W spotkaniu, którego hasłem przewodnim było bezpieczne kibicowanie, uczestniczyło ponad 70 uczniów. Mundurowi informowali najmłodszych, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia i jak unikać problemów. Przypomnieli także o najczęściej popełnianych wykroczeniach i przestępstwach podczas imprez sportowych oraz sankcjach, jakie spotykają sprawców.

Spotkanie miało na celu pobudzenie refleksji na temat właściwego kibicowania, scharakteryzowanie "prawdziwego kibica", a także uświadomienie uczniom, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia. Każda klasa przygotowała swoją własną przyśpiewkę kibicowską. Część uczniów miała założone szale swoich ulubionych drużyn.

Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w dyskusji, prawidłowo precyzowała pojęcia: kibol, blokers, grupa podwórkowa. Na bramce zawieszona została tablica, na której uczestnicy spotkania zapisywali cechy charakterystyczne dla poszczególnych grup. Na spotkaniu zostały także omówione pojęcia asertywności, zasady fair play oraz psychologii tłumu.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.