bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 1954

Chciał ugodzić policjanta nożem

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji bielskiej komendy zatrzymali 18-letniego bielszczanina, który zaatakował jednego z nich nożem. Zatrzymany usłyszał już zarzuty czynnej napaści na mundurowego, za co grozi mu do 10 lat za kratami. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci wyjaśniali sprawę kradzieży z jednego z bielskich sklepów przy ulicy Jutrzenki, gdy w okolicy placówki handlowej pojawili się trzej młodzi, pijani mężczyźni, którzy zachowywali się głośno i wulgarnie. Zamierzali kupić alkohol, ale ekspedientka odmówiła im sprzedaży trunków. Policjanci poprosili sprawców o zachowanie spokoju, na co jeden z nich zareagował agresją. Poproszony o dowód osobisty, sięgnął ręką do kieszeni kurtki i wyjął nóż, którym zaatakował stróża prawa.

Szybka i skuteczna interwencja doprowadziła do obezwładnienia i zatrzymania napastnika. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 2 promile alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za czynną napaść na stróża prawa grozi mu do 10 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.