bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2917

Bielszczanin na dworze księcia Danii

25-letni bielszczanin, ambasador duńskiej organizacji studenckiej, spotkał się z księciem Danii na światowej konferencji młodych talentów w Kopenhadze. W ekskluzywnej rozmowie poruszyli sprawy studiowania w Danii z perspektywy zagranicznego studenta oraz wspólnie podkreślili jak ważni dla tego kraju są młodzi, zdolni studenci z międzynarodowym doświadczeniem.

Bielszczanin na dworze Księcia Danii - 02.04.2016 · fot. materiały prasowe


W konferencji uczestniczyło 180 studentów obecnie mieszkających w Danii. Studenci mieli możliwość spotkania się nie tylko z JKW Księciem Joachimem, ale również z przedstawicielami wiodących duńskich firm takich jak Maersk, Novo Nordisk, Grundfos, Coloplast, czy COWI. Jednym z tych utalentowany młodych ludzi był Dawid Augustyn, pochodzący z Bielska-Białej, obecnie mieszkający w Danii.

- To było wspaniałe przeżycie poznać członka duńskiej rodziny królewskiej. Książe Joachim wbrew moim oczekiwaniom okazał się bardzo otwartą i przyjazną osobą. Tak jak ja spędził część swojego życia zagranicą, studiując i pracują. Możliwość spotkania księcia bardzo dobrze obrazuje jak płaską hierarchią może pochwalić się Dania jako państwo. Osobiście uważam, że takie podejście jest niezwykle istotnie i znakomicie ułatwia kontakt z Duńczykami z perspektywy cudzoziemca - mówił Dawid.

Pochodzący z Bielska-Białej 25-latek jest uczestnikiem programu młodych talentów, społeczności ponad 600 studentów, którzy rozwijają sieć znajomości wśród wiodących firm i organizacji w Danii.

- Dzięki takim programom dla młodych talentów przyciągamy zdolnych ludzi ze wszystkich zakątków świata. W dzisiejszych czasach, gdzie globalizacja odgrywa kluczową rolę mobilność i międzynarodowość jest sprawą priorytetową, jeśli chodzi o rozwój firm i gospodarki - powiedział JKM Książę Danii.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.