bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2670

Samorządy zdały ważny egzamin

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z okręgu bielskiego zorganizowali konferencję prasową. Podczas spotkania z lokalnymi mediami politycy partii rządzącej podsumowali pierwsze dni działania programu "Rodzina 500 plus".

pis, szwed, pięta, puda
Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości - 04.04.2016 · fot. bielsko.info


- Jesteśmy po inauguracji programu. Niektórzy mówili, że 1 kwietnia będzie czarnym dniem dla naszego kraju, a okazało się, że był pięknym dniem. Program ruszył bez większych komplikacji. Nie potwierdziły się obawy ze strony samorządów, że będą duże problemy jeżeli chodzi o realizację programu. Można powiedzieć, że samorządy zdały egzamin na piątkę - mówił wiceminister Stanisław Szwed, który jest współautorem programu "Rodzina 500 plus".

Szacuje się, że w pierwszym dniu działania programu w skali kraju zostało złożonych 10. procent wszystkich wniosków. W naszym regionie wynik ten jest jeszcze lepszy, o czym poinformował obecny na konferencji prasowej wicewojewoda śląski.

- Szacunkowa liczba rodzin uprawnionych do pobierania świadczenia w województwie śląskim to ponad 364 tysiące. Do tej chwili złożono 54 tysiące wniosków, czyli ok. 15% rodzin już to zrobiło. Myślę, że na terenie Podbeskidzia jest jeszcze lepiej. Samorządy dobrze przygotowały się, nigdzie nie było problemów. Czasem zdarzały się kilkuminutowe kolejki, jednak to urzędznicy cześciej czekali z pomocą niż w drugą stronę - poinformował Jan Chrząszcz.

puda
Poseł Grzegorz Puda prezentuje kartę informacyjną programu "Rodzina 500 plus" · fot. bielsko.info


Samorządy zdały pierwszy egzamin, jednak o sprawności systemu zadecyduje weryfikacja wniosków oraz wypłata świadczeń. - Niektóre gminy na pewno będą szybko realizowały wypłaty środków. Myślę, że niektórzy otrzymają pieniądze jeszcze w kwietniu - mówił Stanisław Szwed. Wiceminister przypomniał, że wszystkie wnioski złożone w okresie od 1 kwietnia do 1 lipca 2016 r. będą traktowane na równi, tzn. przyznane świadczenia zostaną wypłacone z wyrównaniem od 1 kwietnia br.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pięta Stanisław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pięta Stanisław" podaj